KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13407040
*
nr 1340 7040
Gottfrid Källqvist
(1899-1956), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1935. Olja på pannå, 65x53cm
Gottfrid Källqvist, svensk bildkonstnär född 1899, död 1956 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 20:23:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/8 21:54:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gottfrid Källqvist
Gottfrid Källqvist, svensk bildkonstnär född 1899, död 1956 .
Läs mer om Gottfrid Källqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gottfrid källqvist olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26
*
Gottfrid Källqvist
Gottfrid Källqvist, svensk bildkonstnär född 1899, död 1956 .
Läs mer om Gottfrid Källqvist
nr 1340 7040
Gottfrid Källqvist
(1899-1956), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1935. Olja på pannå, 65x53cm
Gottfrid Källqvist, svensk bildkonstnär född 1899, död 1956 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/8 21:54:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gottfrid Källqvist
Gottfrid Källqvist, svensk bildkonstnär född 1899, död 1956 .Läs mer om Gottfrid Källqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gottfrid källqvist olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26